Kolejne inwestycje wchodzą na rynek

Osiedla rosną nie tylko w dużych miastach. Deweloperzy coraz chętniej inwestują w małych miejscowościach.

W Dopiewcu pod Poznaniem mieszkania buduje spółka Linea. Właśnie rusza budowa nowego osiedla tego dewelopera. Inwestycja Largo ma się składać z budynków w zabudowie szeregowej, w których znajdą się dwupoziomowe mieszkania. Do lokali są przypisane ogrody.

Nieruchomości z pierwszego etapu inwestycji będą oddawane do użytku we wrześniu przyszłego roku. - Largo to dwupoziomowe mieszkania o powierzchni 74,6 mkw. z czterema pokojami. Mieszkańcy mają do dyspozycji pokój dzienny z aneksem kuchennym, jadalnią, trzy sypialnie na piętrze, dwie łazienki (znajdujące się na parterze i piętrze) oraz pomieszczenie gospodarcze - opisują przedstawiciele spółki Linea. Do każdego lokalu przynależą po dwa miejsca parkingowe.

 

- Promocyjna cena czteropokojowych lokali to 316 tys. zł - zachęca Adam Wędrychowicz ze spółki Linea. - Dwupoziomowe mieszkania tego typu to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi.W okolicy są tereny zielone i las Zakrzewski. W pobliżu powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych i spacerowych - opowiada.

I podkreśla, że osiedle cały czas się rozwija. Niedaleko są punkty handlowo-usługowe. - Szybkie dotarcie do centrum Poznania ułatwia ekspresowa droga S11. Podróż pociągiem zajmuje zaś 13 minut - mówi Adam Wędrychowicz.

Także dla młodych

W Krakowie budowę trzeciego, ostatniego etapu osiedla Polonijna rozpoczyna Grupa Galinvest. W pięciu budynkach (czterech dziewięciopiętrowych oraz jednym pięciopiętrowym) deweloper zaplanował 229 mieszkań o powierzchni od 27 mkw. (jednopokojowe) do 70 mkw. ( (czteropokojowe). Lokale są oferowane w standardzie deweloperskim.

W kondygnacji podziemnej znajdą się miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie. Stanowiska do parkowania będą też wokół budynków. W trzecim etapie osiedla Galinvest planuje kolejny osiedlowy plac zabaw. Inwestycja ma być gotowa w drugiej połowie 2017 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Grimbud z Nowego Sącza, która realizuje dla Grupy Galinvest również inne projekty.

- Trzeci etap osiedla Polonijna cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W sprzedaży pozostało kilkanaście procent lokali - mówi Łukasz Ziob, prezes Grupy Galinvest. - W inwestycji przy ul. Polonijnej powstanie docelowo prawie 700 mieszkań. Kilka lat temu uwierzyliśmy w tę lokalizację, a potem stworzyliśmy produkt, który wpasował się w to miejsce - opowiada.

Podkreśla, że atutem osiedla jest m.in. rozwinięta infrastruktura. - Zrewitalizowaliśmy prawie 3 hektary poprzemysłowych terenów, przyczyniając się do rozwoju tej części miasta - podkreśla prezes Ziob. - Nasze mieszkania są dostępne dla młodych ludzi, którzy szukają dla siebie pierwszego lokalu.

Od małych po duże

W Warszawie sprzedaż trzeciego etapu osiedla Pod Różami rozpoczyna Dom Development. Jednocześnie rusza budowa tej części inwestycji przy ul. Włodarzewskiej na stołecznej Ochocie. - Osiedle powstaje w sąsiedztwie jednego z największych warszawskich parków - parku Szczęśliwickiego. W kolejnym etapie powstanie 47 mieszkań i trzy lokale usługowe. Planowane oddanie inwestycji do użytku to czwarty kwartał 2017 roku - zapowiadają przedstawiciele dewelopera.

Przypominają, że nazwa osiedla Pod Różami nawiązuje do niezwykłej historii miejsca. - Na tym terenie istniała wcześniej plantacja dzikiej róży, prowadzona przez twórcę instytutu upowszechniającego wiedzę na temat dobroczynnych właściwości róż owocowych - opowiada deweloper.

To kolejny w tym rejonie projekt Dom Development w ciągu ostatnich trzech lat, po Willi na Harfowej oraz dwóch poprzednich etapach Osiedla Pod Różami.

Do lokali na parterach są przypisane ogródki. Osiedle będzie całodobowo chronione. Najmniejsze oferowane mieszkanie to dwupokojowy lokal o powierzchni 50 mkw. Największe mieszkanie ma 134 mkw. To lokal z pięcioma pokojami. Ceny lokali wahają się od 8,3 do 10,9 tys. zł za mkw.

- Kontynuując różane tradycje miejsca zadbaliśmy o aranżację wewnętrznego terenu osiedla z wykorzystaniem kwiatów dzikiej róży - opowiadają przedstawiciele Dom Developmnet. - Z myślą o najmłodszych zaplanowaliśmy kameralne miejsce zabaw. W trzecim etapie osiedla znajdzie się 1-poziomowa hala garażowa, do której będą zjeżdżać mieszkańcy bezpośrednio z pięter mieszkalnych.

- Osiedle Pod Różami to wkomponowana w zieleń inwestycja znajdująca się w sąsiedztwie lubianego przez mieszkańców Warszawy parku Szczęśliwickiego. Atutem osiedla jest m.in. dobra komunikacja - mówi Jarosław Szanajca, prezes Dom Development. - Zależało nam, aby zachować elementy historii miejsca, dlatego mieszkańcom towarzyszyć będą kwitnące na dziedzińcach osiedla róże. Spodziewamy się, że trzeci etap osiedla Pod Różami będzie cieszył się równie dużym zainteresowaniem klientów jak nasze poprzednie projekty w tym rejonie.